Kırmadan Pimaş Açma Fiyatları?

Pimaş açma servisimiz İstanbul'da tüm ilçelerde 7/24 kırmadan dökmeden hızlı ve profesyonel olarak hizmet vermektedir. Tıkanan pimaş borular 45 dk içinde kırmadan dökmeden tıkanıklık açma robotu ile 100% açıyoruz. 25+ yıllık tecrübemize güvenerek herhangi bir sebepten tıkanıklık açılmazsa kesinlikle ücret talep etmiyoruz.

7/24 Acil Su Tesisatçı

 1. Anasayfa
 2. Blog
 3. Tıkanıklık Açma
 4. Pimaş Açma
 5. Kırmadan Pimaş Açma Fiyatları?

Tesisat sektörünün 25+ yıllık tecrübeli liderlerinden olan tesisat firmamız, pimaş açma hizmeti veren kurumsal bir firmadır. Kameralı ve bilgisayar destekli cihazlar ile tıkalı olan pimaş ve giderleri kırmadan açmaktadır. Firmamız 7/24 İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine ulaşmaktadır. Tıkalı pimaşlar için firmamız hafta içi ve hafta sonu olmak üzere siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Su tesisatçıları, pimaş tıkanıklığını açmak için farklı yöntemler kullanarak pimaşın içindeki tıkanıklığı açarlar. Bu yöntemler, pimaşın yapısına ve tıkanıklığın büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Ancak, tesisatın zarar görmemesi ve daha büyük sorunların oluşmaması için bu işlemlerin profesyonel su tesisatçıları tarafından yapılması gereklidir.

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri Nelerdir?

Pimaş boru atık su tesisatı tuvalet borusu, lavabo borusu ya da banyodaki gider borusundan kanalizasyona giden boru hattıdır. Bu boru hattı zaman içinde çeşitli sebepler nedeniyle tıkanabilir. Gerek kullanım hatası, gerekse tesisat problemleri nedeniyle tıkanan pimaş boruları açmak için farklı tıkalı pimaş açma yöntemleri denenebilir. 

Tıkalı pimaş boru açma yöntemleri nelerdir? Tıkalı pimaş açma yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Pompa,
 • Lavabo açma teli ,
 • Sirke ve karbonat ,
 • Kimyasal açıcılar,
 • Kanal açma makineleri,

Nalburlardan satın alabileceğiniz lavabo açma telini tel askınız varsa tel askıyı kullanarak da elde edebilirsiniz. Telin ucuna saracağınız bir parça bezle, telin borulara zarar vermesini önleyebilirsiniz. Teli borulardan sokun ve yavaş hareketlerle çevirin. Tıkanıklığa yol açan maddeye ulaştığınızda onu hareket ettirmeye çalışın. Eğer tıkanıklık telin ulaşamayacağı kadar derindeyse bu durumda tıkalı boru açma teli ile çalışmanız hiçbir sonuç vermeyecektir.

Toz ya da sıvı şeklinde olan gider açıcı kimyasallarla pimaş tıkanıklıkları açılabilir. Ancak bu kimyasal maddeleri kullanmadan önce koruyucu önlemleri almanızda fayda vardır. Güçlü kimyasal bileşikler olan malzemeler asit özellikli ve yakıcıdırlar. Açığa çıkan gazdan etkilenmemek için gözlük ve maske, cildinize temas etmesini önlemek içinse eldiven kullanmanız son derece önemlidir.  

Gider açıcı kimyasal maddeleri art arda kullanmak borulara zarar verebilir, delinmelerine yol açabilir ve su sızıntıları gibi daha ciddi problemlere neden olabilir. Bu nedenle kanal açma makinesi kullanan firmalarla iletişime geçerek sorununuzun çözülmesini talep edebilirsiniz.

Kimyasal tıkanıklık açıcının zararları nelerdir? Tıkalı pimaş açma kimyasalını gidere döktükten sonra üzerine bir iki litre sıcak su dökün ve 10 – 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra gidere bol su dökün ve tıkanıklığın açılıp açılmadığını kontrol edin. Bu işlemi yaparken ortamı havalandırmayı ihmal etmeyin aksi halde açığa çıkan gaz nedeniyle zehirlenebilirsiniz.

Tıkalı pimaş açmaya çalışırken saydığımız tıkalı boru açma yöntemlerinin hiçbiri işe yaramadıysa tıkanıklık daha derinlerde demektir. Bu durumda kendi kendinize yapabileceğiniz bir şey yoktur. En yakın tesisatçıdan kırmadan tıkanıklık açma hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Pimaş Tıkanıklığı Açma Fiyatları?

Pimaş tıkanıklıklarında zemin ya da bodrum katındaki komşularınız da etkilenir. Alt kat komşularınızın tuvaletlerinde taşma sorunu varsa ana gider hattı tıkanmış olabilir. Ana gider hattı ile rögar kuyusu arasındaki künk borularındaki çökmeler oluşabilir.

Pimaş borular neden tıkanır? Bu çökmeler nedeniyle gider hattı ve pimaş boruları da tıkanabilir. Bu tip durumlarda kameralı görüntüleme cihazı kullanan firmalar rögar kuyusuna kameralı cihaz göndermekte ve tıkanıklığın yerini tespit etmektedirler. Sonrasında kanal açma makinesi ile pimaş tıkanıklığı açma işlemi yapılır.

Sonuç olarak pimaş tıkanıklığı açılırken tıkanıklığın bulunduğu yere göre farklı yöntemler denenebilir. Eğer tıkanıklık derinlerde değilse pompa, lavabo açma teli, sirke – karbonat karışımı ya da kimyasal çözücüler işe yarar. Ancak tıkanıklık derinlerdeyse bu durumda kanal açma makineleri ile tıkanıklığın açılması sağlanır.

Robotla pimaş açma nasıl yapılır? Pimaşlar, banyo, tuvalet, lavabo, logar ve kanalizasyonlarda bulunur, tıkanan pimaş nerede olursa olsun mutlaka profesyonel firmamız tarafından kameralı cihazlarla tespit edilip, robot cihazlarla kırmadan açılabilmektedir. Robotla pimaş açma işlemi sırasında tesisata herhangi bir zarar verilmemektedir.

Firmamız pimaş açmada son teknoloji cihazlar kullanır, açılamayan tıkanıklıklar için sizden kesinlikle ücret talep edilmez!

Pimaş Boruların Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Pimaşlar, banyo, lavabo ve tuvalet gibi pis su gider atıklarının tahliyesinde rol oynayan borulardır. Pimaş tıkanmasındaki en önemli etken, suda erimeyen cisimlerin atılmasıdır.

Pimaş boruların tıkanma sebepleri nelerdir? Örneğin lavaboya dökülen yemek yağları, tuvalete atılan ıslak mendil, rulo halinde atılan peçete ve tuvalet kağıtları, plastik cisimler atık su borusunu tıkayan cisimlerdir. Pimaş borularının içinde olduğu gider tıkanıklıklarının sebeplerini şöyle sıralayabiliriz.

 • Boruların yeteri kadar eğimli olmaması,
 • Tuvalet kağıdı ve ıslak mendiller,
 • İnşaat beton parçaları ve harç kalıntıları,
 • Yemek artıkları ve dökülen yağlar,
 • Gırtlak hortumun fazla ileri gönderilmesi,
 • Katı ve suda erimeyen cisimler,

Pimaş borular sadece mendil, rulo peçete kağıt gibi atıklar sebebiyle tıkanmazlar. Örneğin tesisat gider hatlarında çöküntüler pimaş tıkanıklığına sebep olmaktadır. Bahsettiğimiz çöküntüler, kalitesiz tesisat malzemelerinin kullanımından yada bina inşaatı esnasında hatalı yapılan işçilik dolayısıyla meydana gelmiş olabilir.

Tıkanıklığa sebep ufak madde ise pimaş açma kimyasallarını kullanabilir ve tıkanıklığı açabilirsiniz ancak tıkanıklığa sebep olan daha büyük bir cisim ise, bu tür kimyasallar tıkanıklığı açmak yerine daha fazla tıkanmasına, tıkayan maddelerin daha fazla yoğunlaşmasına sebep olurlar.

Pimaş açma kimyasallarının çok fazla kullanılması boruların ek yerlerinin açılmasına, gevşemesine ve delinmesine sebep olurlar, Firmamız pimaş açan asitli sıvıların kullanımını kesinlikle tavsiye etmez hiç şekilde de garanti vermez.

Pimaş ve lavabo açıcı olarak satılan kimyasalların bir damlası vücudunuza temas ettiğinde cildi yakmaktadır. Asit içerikli bu kimyasallar hem sağlığınızı tehdit eder hem de pimaş borularının contalarının erimesine ve pimaşların delinmesine sebep olur.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

En kolay tuvalet tıkanıklığı açma yöntemi, tıkanıklığın nedenini ve yoğunluğunu belirlemektir. Eğer tıkanıklık hafifse ve su yavaş bir şekilde akıyorsa, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

 • Sıcak su kullanın: Su kaynatın ve tuvalet kasesine dökün. Su, tıkanıklığın yumuşamasına ve çözülmesine yardımcı olabilir.
 • Tuvalet pompası kullanın: Tuvalet pompası, tıkanıklığı açmak için etkili bir yöntemdir. Tuvalet pompasını kaseye yerleştirin ve yukarı ve aşağı doğru itin ve çekin. Bu işlem, tıkanıklığın çözülmesine yardımcı olabilir.
 • Sabunlu su kullanın: Sabunlu su, tıkanıklığı açmak için etkili bir yöntemdir. Sabunlu suyu tuvalet kasesine dökün ve bir süre bekleyin. Daha sonra, sıcak su ile durulayın.
 • Karbonat ve sirke kullanın: Bir çay bardağı karbonatı tuvalet kasesine dökün. Ardından, yavaşça bir çay bardağı sirke ekleyin. Karbonat ve sirke tepkimeye girerek tıkanıklığın çözülmesine yardımcı olabilir.

Ancak, tıkanıklık çok şiddetliyse veya yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, profesyonel bir su tesisatçısından yardım almanız önerilir. Çünkü yanlış bir işlem tesisata zarar verebilir ve daha büyük sorunlara neden olabilir. Avrasya tesisat olarak firmmamız 25+ yıldır İstanbul da  her türlü tıkanıklık açma hizmetini profesyonel bir şekilde vermektedir. Tıkanıklığı açamazsak her hangi bir servis ücreti talep etmiyoruz.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Lavabo tıkandığında atık su gider borusu içinden akamaz ve geldiği yöne doğru geri taşar. Bu da hem kötü kokulara hem de su basmalarına neden olur. Lavabo tıkanıklıkları, genelde çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesinin gider borularının bağlı olduğu çatalın son bağlantı noktalarındaki kapalı dirseklerde ortaya çıkar.

Tıkanan lavabo nasıl açılır? Geçici lavabo tıkanıklıklarında lavabo açıcı gibi kimyasal ürünler, pompa ya da tel gibi aletler çözüm olabilir. Ancak su tesisat borusunun içinde oluşan kalıplaşmış tortular için bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramaz. Ayrıca lavabo açıcılar çok sık kullanıldıklarında borulardaki cıvataların ve borudaki ek yerlerinin aşınmasına ve su kaçaklarına yol açabilirler.

Lavabo tıkanıklıklarında lavabo açıcı kimyasalların kullanılması çözüm olsa da çok sık kullanılan lavabo açıcılar zamana tesisata zarar verir binanızda su kaçaklarına sebep olur. Su kaçakları hiç belirti vermeden alt kat komşularımızda da ciddi masraflara yol açabilir. Su sızıntılarının yerini kırmadan tespit etmek için cihazla su kaçağı tespiti yapılır. Su kaçağı tespiti ve tamiri hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu nedenle kesin çözüm için kameralı cihazların kullanılması, tıkanıklık açma için robot kullanılması yada tam sonuç için yüksek basınçlı makineler ile yıkama yapılması gerekmektedir. Genel olarak verdiğimiz tıkanıklık açma hizmetlerimiz şöyledir.

 • Tuvalet tıkanıklığı açma
 • Lavabo tıkanıklığı açma
 • Klozet tıkanıklığı açma
 • Mutfak gideri tıkanıklığı açma
 • Kanalizasyon tıkanıklığı açma
 • Banyo gider açma

Kameralı robot makineler; lavabonun giderini, duvarlarını ya da seramiklerini kırmadan tıkanıklığı görüntülemeye ve açmaya yararlar. İstanbul’un tüm ilçelerine servis hizmeti veren en yakın tesisatçı konumundaki firmamız tıkanan lavaboları kırma dökme gibi yöntemler kullanmadan kolayca açar.

bağcılar tıkanıklık açma banyo gider banyo gideri açma en iyi lavabo açıcı evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik gider açıcı gider açma gider açma teli gider tıkanıklığı açma kadıköy tıkanıklık açma kanal açma kanalizasyon açma kanalizasyon temizleme klozet açıcı klozet açma klozet gider borusu klozet tıkanıklığı klozet tıkanıklığı açma klozet tıkanıklığı nasıl açılır klozet tıkanırsa klozet tıkanması lavabo açıcı lavabo açıcı asit lavabo açıcı tel lavabo açma lavabo açma sustası lavabo açma teli lavabo gideri açma lavabo tıkalı lavabo tıkanıklığı lavabo tıkanıklığı açma lavabo tıkanıklığı nasıl açılır logar açma mutfak gider borusu mutfak gideri açma mutfak lavabo gideri mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor mutfak tıkanıklığı açma normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır pendik lavabo gideri açma pendik tıkanıklık açma pimaş açma pimaş açma fiyatları robotla pimaş açma robotla tıkanıklık açma robotlu pimaş açma sıvı lavabo açıcı tıkalı boru açma tıkalı gider açma tıkalı klozet nasıl açılır tıkalı lavabo açma tıkalı lavabo nasıl açılır tıkalı pimaş açma tıkalı tuvalet açma tıkalı tuvalet nasıl açılır tıkanan klozet nasıl açılır tıkanan lavabo nasıl açılır tıkanan tuvalet nasıl açılır tıkanık açma tıkanıklık açma tıkanıklık tespiti tıkanmış lavabo nasıl açılır tuvalet açıcı tuvalet açma tuvalet gideri açma tuvalet tıkanık açma tuvalet tıkanıklığı tuvalet tıkanıklığı açma tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır
Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button