Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ev, işyeri, okul, fabrika gibi yaşam alanlarında su tesisatında hiç beklemediğiniz yerlerden farklı sebepler nedeni ile su kaçağı ve sızıntıları oluşur. Su yapısı itibari ile bulacağı her boşluk ve çatlaktan ilerleyerek sizin yaşam alanınızdan da çıkarak başka alanlara ulaşabilir. Teknolojik aletlerden olmadan bakıldığında hiçbir belirti vermeden su kaçakları oluşup giderek büyür ve zamanında tespit ile giderilebilecek su sızıntısı çok daha büyük sorunlara sebep olur.

7/24 Acil Su Tesisatçı

Tamda yukarıda bahsettiğimiz durumda olan binlerce müşterimize 25+ yıllık tecrübemizle ulaşarak, kaçak su sorununu 100% noktasal ve en az masraf ile 2 yıl garantili olarak tamir ettik. Sizde sebebini bilmediğiniz yerlerden su sızıntısı ve kaçağı sorunu yaşıyorsanız hemen firmamızı arayıp fiyat teklifi alınız.

Kırmadan su kaçağı tespiti, su tesisat sisteminde oluşan kaçakların tespit edilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, özellikle su kaçağına müdahale etmek için tesisat sistemini kırmadan önce kaçağın kesin olarak nerede olduğunu belirlemek için kullanılır. Kırmadan su kaçağı tespiti, özel cihazlar ve kameralar yardımıyla gerçekleştirilir.

Örneğin, akustik dinleme cihazları, suyun akışından gelen sesleri tespit ederek kaçağın nerede olduğunu belirler. Termal kameralar ise, su kaçağının olduğu bölgede oluşan sıcaklık farklılıklarını tespit ederek kaçağın yerini belirler. Bu yöntemler, su kaçağının nedenini ve yerini doğru bir şekilde belirleyerek, tesisatın kırılmasını ve hasar görmesini önler. Kırmadan su kaçağı tespiti, hızlı, etkili ve çevre dostu bir çözüm sunar.

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tamiri nasıl yapılır? Su kaçağı ve sızdırma sorunlarınızı akustik ses dinleme cihazları ve termal kamera yardımıyla noktasal olarak tespit ediyoruz ayrıca kameralı görüntüleme cihazları yardımıyla yada o noktayı kırarak sizlere su kaçağının kaynağını gösteriyoruz. Böylece ileri teknoloji cihazlarla daha hızlı ve güvenilir bir şekilde sorununuzu çözüyoruz, isterseniz aynı gün 2 yıl garantili olarak su kaçağını tamir ediyoruz.

Su kaçak tespit cihazları nelerdir? Su kaçağı tespit cihazı altın arama dedektörleri gibi sese duyarlı makinelerdir. Patlak borunun üzerine geldiğinde farklı ses çıkarır. Atık su borularında bu işlem bilgisayarlı su kaçağı kameraları ile yapılır. Kamera borunun içerisine yavaş yavaş gönderilir, kırık yerin tespiti yapılır.

Su kaçağı tespiti fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alarak en uygun su kaçağı bulma fiyatlarından faydalanmak için hemen sayfamızı ziyaret edebilir 7/24 fiyat teklifi alabilirsiniz.

Kaçak su tespitini noktasal olarak yapan sıhhi tesisat ekibimiz su kaçağını size göstermekte ve dilerseniz de onarımını yapmaktadır. Ekiplerimizin yaptığı onarımlara en yakın su tesisatçısı olarak 2 yıl garanti vermekteyiz. Su kaçağı tamiri sonrasında aynı bölgeden yaşadığınız sorunlarda ücretsiz tekrar kontrol yapılacaktır.

Su tesisatı ustalarımızın tamamı lisanslı ve ustalık belgesine sahiptir. Son teknoloji makineler ile tespit yapıp size sorununu kamera ile göstererek anlatırlar. Sizler için ustalarımızın kibar, işinin ehli ve güvenilir olmasına çok dikkat ediyoruz. Her geçen gün gerekli yerlere yatırım yaparak yeniz teknolojik cihazlar alıyoruz ve su tesisatı ustalarımızı sürekli eğitiyoruz.

Su Tesisatında Kaçak Olduğunu Nasıl Anlarız?

Evde su kaçağı varsa ilk belirtiler duvarların alt kısımlarında boya kabarması şeklinde ortaya çıkar. Su sızıntısı çoğaldığında alt katın tavanlarında sararma ve kabarma şeklinde şikayetler alırsınız. Su faturası yüksek geldiğinde evde su kaçağı olduğu anlaşılır.

Örneğin İSKİ’ nin tesisat borularında bulunan su kaçağını aramak boru kamerası kullanmanız bir işe yaramaz. Bunun yerine dinleme cihazı veya termal kamera kullanılması çok daha doğrudur.

Kırmadan tesisat tamiri için ayrı usta aramanıza gerek yok tespit yaptırdıktan sonra tamirini şirketimiz yapmaktadır. Fayansçı aramanıza gerek yok kırılan fayansları yine şirketimizin fayans ustaları yapmaktadır. Ara eleman veya taşeron kesinlikle kullanmıyoruz personellerimiz şirketimiz bünyesinde çalışan sigortalı ve yetki belge sahibi ustalardır. Dairelerde tesisat kaçak tespiti yaptırmak veya iş yerlerindeki su tesisatı kaçak bulma işleriniz için bizi arayabilirsiniz. 

Tuvalet, lavabo, süzgeç, klozet, pimaş borularında, yağmur borularında meydana gelen tıkanıklıklarda tesisata zarar veren tıkanıklık açıcıları kullanmayın. Firmamız her türlü tıkanıklık sorununda 7/24 robotlarla kırmadan tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Tıkanıklık açma konusunda detaylı bilgi ve fiyat almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sıhhi tesisat ustası? Sıhhi tesisat işi tecrübeli müdahalelerle ve öz verili bir çalışma ile yapılması gereken bir meslektir. Bu ciddiyetin farkında olmayan tesisatçılarla yapılması durumunda ileride mutlaka bir sorun çıkaracaktır. Zaten su arızaları yapılan bilinçsizce müdahaleler sonucu veya yanlış malzeme seçimi ile meydana gelmektedir. Firmamız en ileri teknolojiyi kullanarak İstanbul genelinde cihazla su kaçağı tespit ve tamir işlerini garantili olarak yapmaktadır. 

Tecrübeli su tesisatçılarını bünyesinde bulunduran firmamız tüm su kaçağı ve sızdırma sorunlarınızı akustik ses dinleme cihazları ve termal kamera yardımıyla noktasal olarak tespit eder ayrıca kameralı görüntüleme cihazları yardımıyla yada o noktayı kırarak sizlere su kaçağının kaynağını gösteriyoruz. Böylece ileri teknoloji cihazlarla daha hızlı bir şekilde sorununuzu çözüyoruz. Dilerseniz aynı gün uygun fiyata 2 yıl garantili olarak onarımını da yapıyoruz.

Su Kaçağı Tespitinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Herhangi bir yaşam alanında karşılaştığınız su kaçağı sorununda hemen çözülüp eski durumuna gelmesini isteriz. Ancak böyle durumlarda aceleci davranmak hem yanlış tesisatçıyı bulmamıza hem de sorunu çözemeyip iki defa masraf yapmamıza sebep olabilir. Tam da böyle durumlarda 25+ yıllık tecrübeye sahip yıllardır binlerce müşteriyi mutlu etmiş firmamızı arayabilirsin.

Su kaçağı tespitinde nelere dikkat edilmelidir? Su kaçağı tespiti yapılırken aşağıdaki püf noktalara dikkat edilmesinde fayda var.

 • Su kaçağı tespit ve tamir işini aynı firmaya yaptırmanız çok önemlidir. Su kaçaklarını bulan şirket arızalı bölgenin tamirini de kendi yaptığında aynı bölgede yeniden sorun olması durumunda başka bir tesisatçı olmamış olur. Eğer firma yaptığı işe garanti veriyorsa tekrar gelip tamiratını yapar.
 • İnternet üzerinden su kaçağı bulan firmaları arama yaptırdığınızda seçim yapmadan önce firmanın web sitesini ve yorumlarını inceleyiniz. Her su kaçağını buluyorum diyen firmaya ve tesisatçıya itimat etmeyiniz.
 • Su kaçağını 100% e yakın doğrulukla tespit eden tesisatçılarla çalışmak lazım. Eve gelen tesisatçı emin olmadan konuşuyorsa ve bir çok noktayı işaret ediyorsa hızlı karar vermeyin.
 • Su kaçağı tespiti yapılmadan önce evinizde su tesisat bağlantılı tüm cihazların basınca maruz kalmaması için bağlantıların hepsinin sökülmesini isteyin.
 • Duvarda ıslaklık sorunu yaşadığınızda, kalorifer borularının ölçülmesi gerekir. Tabii kontrol etmeden önce kombide su eksiltmesi sorunu yoksa ölçüm işlemine gerek kalmaz.
 • Eski demir borularda su akıntısı var ise kesinlikle tespit işlemi yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tarz sorunlarda demir boruların plastik borular ile tamamen değiştirilmesi daha mantıklı ve maliyeti daha ucuzdur.

İstanbul’un tüm ilçelerinde en yakın tesisatçı olarak yıllardır yaptığımız işe çok güveniyoruz ve bundan sebeple su kaçağı tamirine 2 yıl garanti veriyoruz. Dahası su kaçak bulma veya tıkanıklık açma gibi sebeplerle geldiğimizde sorunu çözemezsek kesinlikle ücret talep etmiyoruz.

Evde Su Sızıntıları Nasıl Bulunur?

Duvarların alt kısımlarındaki boya kabarması neden olur? Evde su sızıntısı varsa ilk belirtiler duvarların alt kısımlarında boya kabarması şeklinde ortaya çıkar. Su sızıntısı çoğaldığında alt katın tavanlarında sararma ve kabarma şeklinde şikayetler alırsınız. Su faturası yüksek geldiğinde evde su tesisatında kaçak olduğu anlaşılır.

Kırmadan su patlağı nasıl bulunur? Su sızıntı tespiti servimiz sayesinde yapınız artık kırılmayacak bir sızıntı için evinizi kırıp dökmeyecek komple tesisat yenilemek zorunda kalmayacaksınız. Su sızıntıları genelde alt komşuya damlama ve kabartılar şeklinde görülmektedir. Sudan oluşan bu sorunlara teknolojik çözümlerimizle yanınızdayız.

Evdeki su sızıntılarının belirtileri şu şekilde gözlemlenmektedir;

 • Tavanların sararması ve küflenmesi,
 • Fayans arasındaki derzlerin kabarması ve sararması,
 • Su faturasının yüksek gelmesi,
 • Kombi su basıncının sürekli azalması,
 • Alt komşuların tavanlarında oluşan sızıntılar ve kabarmalar,
 • Kaynağı bilinmeyen pis kokular,
 • Kullanım olmamasına rağmen sürekli dönen su sayacı
 • Su damlacıklarının bir öbek halinde birikmesi en çok rastladığımız görüntülerdir.

Su sızıntı tespit fiyatları ne kadar? Su sızıntısı tespit ve onarım için servisimiz ilk işlem olarak şebeke suyunu kontrol etmektedir, sızdırmazlık testleri uygular eğer bir sorun var ise akustik dinleme cihazı ile sorunlu bölgeyi tek fayansta bulur ve onarımlarını sadece o bölüm içinde gerçekleştirir. Sorun görülmez ise pimaş içi görüntüleme kamera sistemi devreye girer; gider içleri, lavabo, küvet ve ana giderler kontrol edilir.

İstanbul’da en uygun fiyatlı su kaçağı tespiti fiyatı veren servis hizmetini sunarak yaptığımız su tesisatı tamirlerine 2 yıl garanti veriyoruz. 25+ yıllık tesisatçı tecrübemize güvenerek bulamadığımız su sızıntılarından servis ücreti vs adı altında kesinlikle ücret talep etmiyoruz.

Su Kaçağı Tespiti Neden Yaptırılır?

Su kaçakları tesisat borularında meydana gelen hasar ve tahribatlar nedeni ile yaşanabilmekte, yaşandığı bölgeye zarar verebilmektedir. Bu zararlar kaçağın olduğu bölgenin duvarlarında, yer döşemelerinde ve tavanlarında oluşacak kabarcıklar ve kararmalar olacağı gibi, eşyaların, yerlerin sular içerisinde kalması ve zarar uğraması şeklinde de olabilmektedir.

Kameralı su tesisatçısı ne iş yapar? Önlemleri ve onarımları da tecrübeli su tesisatçısı gerektirmektedir. Bu önlemi almak için de yine tesisatçı talep etmek gerekecektir. Gelen su tesisatı ustası özel cihazlarını kullanarak evde herhangi bir su kaçağının olup olmadığını bulabilecektir. Bu şekilde alacağınız önlem zamandan ve paradan tasarruf da sağlayacaktır.

Evinizde kaçak olup olmadığını öğrenmek istiyor ya da böyle bir durum yaşıyor ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız su kaçağı tespiti ve tamiri hizmetleri vermekte olan firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Tesisattaki su sızıntısının kesin olarak tespit edilebilmesi için cihazla su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Firmamız uzun yıllardır, kullandığı elektronik cihazlar ile evdeki su kaçağının yerini 100% tespit etmektedir.

Su kaçakları evlerde su baskınlarına yol açabilmektedir. Bu durumlar farklı nedenlere bağlı olarak oluşabilmekte, oluştuğu noktalar üzerinde zararlar bırakabilmektedir.

 • Eşyaların hasara uğraması
 • Yer döşemelerinin deforme olması
 • Duvar ve tavanlarda kabarma ve kararmaların görülmesi
 • Sayaç ayarlarının bozulma ve aşırı çalışma durumunun gözlemlenmesi
 • İstenilmeyen kokuların yayılmasına sebep olması
 • Yüksek meblağlı faturaların çıkmasına neden olması su kaçağının açabileceği zararları oluşturmaktadır.

Son teknolojiden faydalanılarak üretilmiş makinelerimiz sayesinde dış mekan yada iç mekan fark etmeden tüm ortamlarda su kaçağı tespitini 100% noktasal olarak bulabiliyoruz. Bulamadığımız hiç bir tesisat kaçağı için sizlerden ücret talep etmiyoruz. Bulduğumuz tesisat kaçaklarını ise 2 yıl garantili olarak tamir ediyoruz.

İstanbul Su Tesisatçısı & 7/24 En Yakın Tesisatçı?

İstanbul su tesisatçı olarak eviniz, işyeriniz veya ofisinizdeki su tesisatı ile ilgili her türlü arıza , bakım ve onarımları hızlı servis ağımız ile 7/24 hemen çözmekteyiz. Firmamız İstanbul ve çevre illere 25+ yıllık tecrübe ile teknolojik aletleri de kullanarak 45 dakika içinde hizmet sunmaktadır.

İstanbul su tesisat olarak her yaptığımız işin arkasında durmaktayız başarımızın arkasında yatan sebeplerde tecrübeli su tesisat ustası kadromuz, tesisat işlerinde kullandığımız kaliteli malzeme ve dürüst çalışma prensibidir.

Tesisatta su kaçağı belirtileri varsa kesinlikle herhangi bir yeri kırmayın. 7/24 hemen İstanbul su kaçağı tespiti yapan firmamızı arayın ve randevu alın. Çok düşük ücrete çözülebilecek sorunlarınızı daha fazla masraf yaparak büyütmeyin. 25+ yıllık tecrübemizden sizde faydalanın.

İstanbul su tesisatçısı hizmetlerimizi şöyle sıralayabiliriz

 • Petek temizliği
 • Su kaçağı tespiti
 • Su kaçağı bulma
 • Tıkanıklık açma
 • Sıhhi tesisat
 • Pimaş açma
 • Gider açma
 • Kanal açma
 • Kanalizasyon açma
 • Klozet açma
 • Su tesisatı bakım, onarım ve tadilat

Tuvalet, lavabo, süzgeç, klozet, pimaş borularında, yağmur borularında meydana gelen tıkanıklıklarda tesisata zarar veren tıkanıklık açıcıları kullanmayın. Firmamız her türlü tıkanıklık sorununda 7/24 robotlarla kırmadan tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Tıkanıklık açma konusunda detaylı bilgi ve fiyat almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ana başlıklarla belirttiğimiz hizmet başlıklarımız İstanbul su tesisatçısı olarak firmamızın verdiği hizmetlerden yalnızca bazılarıdır. İhtiyaçlarınız için su tesisat alanında son teknoloji sistemler kullanarak profesyonel tesisat hizmetini en uygun fiyatlarda vermekteyiz. Her türlü su tesisatı sorunu için 7/24 acil ulaşabilirsiniz.

Sıhhi Tesisatlar da Sık Görülen Arızalar?

Su tesisatı bulunduğumuz yapıların barındırdığı üç ana tesisat sisteminden biridir. Tuvalet, banyo, mutfak başta olmak üzere su kullanımı yaptığınız tüm bölümlerin arkasında büyük öneme sahiptir.

 • Her şeyde olduğu gibi su tesisatında kullanılan boruların da bir ömrü vardır. Bu borular zaman ilerledikçe çürümeye başlar ve tesisat sistemini kaldıramayacak kadar deforme olmuş olur. Bu deforme sonucunda su tesisatında su kaçakları ve çatlaklar oluşması muhtemeldir.
 • Boruların birleştirilme işleminde bazı yardımcı tesisat malzemeleri kullanılır, bu malzemelerin zaman içerisinde yaşayacağı arızalar da su tesisatında problemlere neden olabilmektedir.
 • Tesisat sisteminde birden fazla malzeme kullanılır ve bu malzemelerin tümü farklı özellikler barındırır. Demir içeriği zengin bir boru darbelere daha dayanıklı olurken plastik içerikli bir malzeme aynı dayanıklılığı göstermeyebilir. İşte bu gibi durumlarda su tesisatında bazı arızalara neden olabilmektedir.
 • Oksitlenme kelimesini daha önce duymuş olmalısınız. Bu can sıkıcı sorun su tesisatı içinde geçerlidir, özellikle yıllanmış yapılarda meydana gelen bu oksitlenme boruların paslanmasına ve çürümesine neden olur. Çürüyen bir boru eskisi kadar dayanıklı olmadığı için su sızıntısı ve çatlaklara neden olur.

Öncelikle su tesisatı konusunda ne kadar bilgili olursanız olun bu arızaları bireysel olarak çözmeye çalışmayın. Su tesisatı ciddiyet isteyen bir yapıdır ve bu yapılardan yaşanan arızalar sadece uzman kişiler tarafından giderilmelidir. Sizin de çözemediğiniz veya sürekli tekrarlayan su tesisat arızalarınız varsa 7/24 bize ulaşabilir fiyat alabilirsiniz.

acil tesisat acil tesisatçı acıbadem su tesisatçısı ataşehir su kaçağı tespiti ataşehir su tesisat ataşehir tesisatcı avcılar su kaçağı tespiti avcılar tesisat avcılar tesisatçı bağcılar su kaçağı bulma bağcılar su kaçağı tespiti bağcılar su tesisatçısı bahçelievler su kaçağı tespiti bahçelievler su tesisatçı bahçelievler tesisat bakırköy su kaçağı tespiti banyoda koku banyodaki gider kokusu başakşehir su tesisat başakşehir tesisatçı beşiktaş su kaçağı bulma beşiktaş su kaçağı tespiti beşiktaş su tesisatçı beykoz su kaçağı tespiti beylikdüzü su kaçağı tespiti çekmeköy su kaçak tespiti çerkezköy su kaçağı tespiti cihazla su kaçağı tespiti en yakın su tesisatçısı en yakın tesisat en yakın tesisatçı erenköy tesisat esenler su kaçağı bulma esenler su kaçağı tespiti esenyurt su kaçağı tespiti esenyurt su tesisatçısı etiler tesisat eyüp su kaçağı bulma eyüp su kaçağı tespiti gaziosmanpaşa su kaçağı tespiti gebze su tesisatçısı gider koku önleme gider kokusu gider kokusu giderici göztepe su tesisatçısı göztepe tesisatçı istanbul su kaçağı bulma istanbul su kaçağı tespiti istanbul su tesisat istanbul su tesisatçı istanbul tesisatçı kaçak su bulma kaçak su tespiti kaçak tespit kaçak tespiti kadıköy su kaçağı tespiti kalorifer tesisatçısı kalorifer tesisatı kameralı su kaçağı tespiti kameralı su kaçak tespit fiyatları kartal su kaçağı tespiti kırklareli su kaçağı tespiti kırmadan su kaçağı bulma kırmadan su kaçağı tamiri kırmadan su kaçağı tespiti klozet su kaçırıyor kombi tesisatçısı kombi tesisatı kozyatağı su tesisatçı küçükyalı su tesisatçıları kurtköy su tesisat kurtköy su tesisatçı lavabo koku giderici lavabo kokusu maltepe su kaçağı tespiti mecidiyeköy su tesisatçı mekanik tesisat firmaları merter su tesisatçısı moda su tesisatçısı musluk tamircisi nişantaşı su tesisatçısı pendik su tesisatçı robotla su kaçağı bulma silivri su kaçağı tespiti sıhhi tesisat sıhhi tesisatçı su kaçağı su kaçağı bulma su kaçağı tespit su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti bağcılar su kaçağı tespiti bayrampaşa su kaçağı tespiti esenler su kaçağı tespiti fatih su kaçağı tespiti fiyatı su kaçağı tespiti fiyatları su kaçağı tespiti istanbul su kaçağı tespiti ümraniye su kaçağı tespiti ve tamiri su kaçak su kaçak bulma su kaçak tespit fiyatları su kaçak tespiti su sızıntı su sızıntı tespiti su sızıntısı su sızıntısı tespit su sızıntısı tespiti su tamircisi su tesisat su tesisat boruları su tesisat borusu su tesisat kaçağı su tesisat tamircisi su tesisatçı su tesisatçı fiyatları su tesisatçısı fiyatları su tesisatçısı ümraniye su tesisatı fiyat su tesisatı fiyatları su tesisatı kaçağı su tesisatı tamiri sultangazi su kaçağı tespiti tesisat borusu tesisat kaçağı tesisat kaçakları tesisat ustası tesisatçı tuvalette koku tuzla su kaçağı tespiti ümraniye su tesisatçısı ümraniye tesisatçı üsküdar su kaçağı tespiti yangın tesisatı
Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button