Petek Temizliği Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul petek temizliği firması olarak 25+ yıllık tecrübe ile İstanbul ve yakın illerde 7/24 yaygın servis ağımızla hizmet veriyoruz. Sizde hem doğalgaz faturanızdan %30 bulan tasarruflar yapmak isterseniz hem de evinizde üşümeden ısınmak isterseniz hemen uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

7/24 Acil Su Tesisatçı

 1. Anasayfa
 2. Blog
 3. Petek Temizleme
 4. Petek Temizliği Fiyatları Ne...

Petek temizliği fiyatları ne kadar? Petek temizleme veya kombi petek temizliğinin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil binalardaki sıhhi tesisatta olur. Çamur, kireç gibi tortulaşan bazı yabancı maddeler genellikle plastik borularda olur. Düzenli olarak petekleri temizleme işlemi tesisatın ömrünü uzatacaktır.

Doğalgaz ve kalorifer hayatımızda en çok kullanılan ısınma aracı olarak kendini göstermektedir. Doğalgazla ısınmak için kullanılan doğalgaz petekleri ve kalorifer için kullanılan kalorifer petekleri bulunmaktadır. Ancak bu doğal gaz ve kalorifer peteklerinin belli periyotlarda temizlenmesi gerekir.

Kombilerde su basıncı sürekli düşüyorsa ve sebebini bulamıyorsanız lütfen evinize su kaçağı tespiti servisi çağırın. Evinizde dışarıya belirti vermeyen su sızıntıları olabilir zamanla kaçak su daha da yayılabilir. Su kaçağı tespiti ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Petek temizliği neden gereklidir? Peteklerinizi isterseniz temizleyebilirsiniz bu tamamen sizin bireysel tercihinizdir. Fakat temizlenmeyen petek sizler için kış aylarında az ısı ve yüksek tutarlı faturalar demektir. Bunu göz ardı edip petek temizliği yapmaz iseniz verimli bir ısınma elde edemezsiniz. Zamanla söz konusu tesisatta biriken kirler size yük olacaktır.

Petekleri temizleme genel olarak şehirlere göre değişiklik gösterse de 2 yılda bir yapılmalıdır. Bazı istisnai durumlarda mesela kömürlü yakıt kullanımından doğalgazlı yakıt kullanımına geçiş yaptıysanız acil olarak petek temizliği yaptırmalısınız.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliğinde öncelikle tesisat, vana, petek ve kombi gözden geçirilerek tamir gerektiren işlemler varsa tamiri yapılır. Gerekli kontroller sağlandıktan sonra petek temizleme makinesi tesisata monte edilir. Genellikle banyo, mutfak ya da balkonda yer alan radyatör, havlupan ve kollektörler sökülür.

Petek temizliği nasıl yapılır? Petek temizliğinin ilk aşamasında peteklerin ve tesisatların üst boruları temizlenir. İkinci aşama da ise tesisat borularının alt kısmı temizlenir. Bu aşamalar ile petek temizleme işlemi tamamlanmış olur. Petek nasıl temizlenir?

 • Müşterilerimizin mekanlarına ve binalarına gittiğimizde öncelikle petek tesisatı, vanalar, kombi ve petekler gözden geçirilir. Su kaçağı veya tamir gerektiren işlem varsa analiz yapılıp bilgi verilerek işlem yapılır.
 • Alt yapı ve tesisat kontrolleri yapıldıktan sonra petekleri temizleme, petek yıkama makinasının tesisata monte edilmesi için gerekli uygun mekan belirlenir. Genellikle banyoda, mutfakta ve ya balkonda bulunan kollektör, radyatör veya havlupan yerinden sökülür.
 • Gider için gerekli olan lavabo yada tuvalet gibi evin bölümleri tercih edilir. 7–14 metre uzunluğunda gider çıkışı için hortumlarımız mevcuttur.
 • Genellikle bu temizleme işleminde önemli olan nokta olarak kombi petek tesisatında kirlilik, çamur ve çeper olur. Buna göre radyatör peteklerinde çok fazla kir olmaz. Bu sayede çift vakumlu yıkama oldukça önemlidir.
 • Sağlıklı bir petek temizleme ve petek temizliği uygulamasında uygun makine ve teçhizat seçimi oldukça önem taşımaktadır. Basınç değeri 2 bar’dan yüksek olan bir petek temizleme makinasının kombiye zarar verme olasılığı vardır.

Petek temizliği yapan tesisatçılar? Petek temizliği, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, kaliteli temizleme makinesi, malzeme ve ekipmanlarımızla 25+ yıllık tecrübe ile hizmet veriyor, İstanbul’da petek temizleme ve kombi bakımı alanında lider ve öncü firmalardan birisi olarak müşteri memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan önce gerekli araştırmayı yapabilir ve uzman tesisat ustalarımızla görüşebilirsiniz, aklınıza takılan tüm soru ve sorunlara yanıt alabilirsiniz.

Petek Temizleme Fiyatları Ne Kadar?

Kış ayları yaklaştığında, petek ve kombi temizliği telaşı başlar. Peteklerin temiz olması en az kombi bakımı kadar önemlidir. Kalorifer peteklerinde özel makinelerle gerçekleştirilen petek temizleme işlemleri, doğalgaz tasarrufu sağlar. Kombinin çalışma düzenini dengeler.

Petek temizleme fiyatları ne kadar?Firmamız, tecrübeli ekibiyle, günün her saatinde hizmet vermektedir. Kalorifer petek temizleme fiyatları, petek sayısı ve uzunluğuna göre değişmektedir. Ekiplerimiz, yerinde temizlik işlemi gerçekleştirerek, aynı zamanda zamandan tasarruf sağlamaktadır. Hizmet kalitesini güncellemeye devam eden ekiplerimiz, makinelerle temizlik işlemi gerçekleştirerek, peteğin içindeki bütün tortuları tamamen temizlemektedir.

Petek temizleme neden gerekir? Şehir sularının kireçli olması, peteğin iç kısmının kireç kaplamasına neden olur. Sudaki diğer yabancı maddelerin karışması ile birlikte tıkanıklık iyice artar. Temizlenmeyen petekler için kombi daha fazla gaz harcar. Bu durumda faturalarınız daha kabarık gelir.

Petek temizliği avantajları nelerdir? Kalorifer petek temizliği ciddi anlamda tasarruf yapmanızı sağlar. Bunun yanı sıra, petek daha iyi ısıtmaya başlar. Profesyonel ekip anlayışı ile hizmet vermeye devam eden ve bu konuda kaliteli hizmet anlayışını benimseyen firmamız, bu konuyu ihmal etmemenizi tavsiye etmektedir.

Peteğinizin bir kısmı soğuk, bir kısmı sıcaksa içerideki kanallarda tıkanıklık olduğu anlamına gelir. Temizlenmeyen petekler, boşa giden doğalgaz anlamına gelir. Bu nedenle kışa girmeden kombi bakımı kadar önemli olan petek bakım işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Hizmet kalitesini güncelleyen firmamız, bu konuda etkili yöntemleri tercih ederek, temizleme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Mobil sistem temizlik işleminin bitmesinin ardından peteklere tekrar su verilmeye başlanır. Petek temizliği fiyat farkı olmadan firmamız ile iletişime geçebilir en uygun petek temizliği fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz.

Kombi Petek Temizleme Avantajları Nedir?

İstanbul petek temizleme servisi olarak iyi ve kaliteli ısıtan petek lere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 kez petek temizliği, petek yıkama ve kombi bakımınızı yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi bir durumda petekleriniz de eşit ve homojen sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi durumunda ısınma problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca kombiniz çalışırken kirlilikten dolayı zorlu bir çalışma sürecine gireceğinden ömrü de kısalmış olacaktır.

Kombi petek temizliği yaptırmanın yararları nelerdir? Petekler temizlendikten sonra aşağıdaki yararları görürsünüz.

 • Yakıt tasarrufu sağlar ki müşterilerimiz için en önemli husus budur.
 • Petek yıkama peteklerin dengeli ve daha hızlı ısınmasını sağlar.
 • Kombinizin ve tesisatınızın genel olarak ömrünü uzatır.
 • Kombinin gürültüsüz yani sessiz çalışmasını ve ekonomik çalışmasını sağlar.
 • Kombinizi düşük derecede çalıştırsanız dahi yüksek ısı elde edersiniz.
 • Evinizde bulunan bütün kaloriferlerden yüksek ısı verimi elde edebilirsiniz.
 • Kombiye en uzak olan peteklerin bile kolaylıkla ısınmasını sağlarsınız.
 • Kombide meydana gelen doğalgaz sarfiyatında azalma meydana gelmesini sağlarsınız.
 • Kombi pompasının daha az çalışmasını ve dolayısıyla kombinin daha uzun bir ömre sahip olmasını sağlarsınız.
 • Petek koruyucu ilaçlar sayesinde peteklerin paslanmasını engellersiniz.

Kullanılan petekler zaman geçtikçe kirlenmekte, peteklerin alt yada üst kısımlarında ısınmayan bölümler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlayabilir, kombiniz daha sesli ve cızırtılı çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olabilmektedir. Sizin de bunun gibi sorunlarınız varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımının yapılma zamanı gelmiş demektir.

Petek temizliği firmaları? Peteklerin en iyi ısıyı verebilmesi için gerekli olan kalorifer petek temizliği çok uzun süren bir işlem değildir. Evde ki petek sayısına bağlı olarak 45 dakika ile 1,5 saat gibi kısa süreler içinde tamamlanır. Bunun yanı sıra evinizin peteklerini temizlemek için herhangi bir şekilde çevre kirlenmeyeceğinden sonrasında vaktinizi alacak bir şekilde temizlik yapmanıza da gerek kalmaz.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button