Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri?

İstanbul'da tüm ilçelerde 7/24 kırmadan dökmeden lavabo tıkanıklığı açma hizmetimiz vardır. Tıkanan lavabo 45 dk içinde kırmadan dökmeden tıkanıklık açma robotu ile 100% açıyoruz. 25+ yıllık tecrübemize güvenerek herhangi bir sebepten tıkanıklık açılmazsa kesinlikle ücret talep etmiyoruz.

7/24 Acil Su Tesisatçı

 1. Anasayfa
 2. Blog
 3. Tıkanıklık Açma
 4. Lavabo Açma
 5. Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri?

Lavabo tıkanıklığı açma için kullanılan lavabo açıcılar gibi kimyasal ürünler giderlerde oluşan tıkanıkları açmak için kullanılırlar. Ancak çok fazla kullanıldıklarında borulara zarar verebilirler. Her tıkanıklıkta bu ürünleri kullanırsanız zamanla lavabo boruları aşınacak, contalar zarar görecek ve çatlamalar meydana gelecektir. Bunun sonucu olarak su sızıntıları ve su kaçakları oluşacaktır.

Su tesisatında kırmadan 100% noktasal olarak su kaçağı tespiti hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz veya 7/24 fiyat teklifi almak için arayabilirsiniz.

Tıkanmış lavabo nasıl açılır? Tıkanmış lavabo birçok yöntemle açılabilir. Kötü kokuya ve kullanım zorluğuna yol açan tıkanmış lavabolar; yemek artığı, saç telleri ya da borulardaki atıklar nedeniyle zaman içinde tamamen kapanabilir. Kullanıcıların ev ve iş yerlerinde lavaboları belli aralıklarla açmaları kötü koku oluşumunu ve daha zor açılacak tıkanıklıkları önler.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkanan lavabo nasıl açılır? Lavabo açma için en bilinen yollardan biri pompa kullanmaktır. Nalburlarda ve ev aletleri satan dükkanlarda bulunabilen farklı boyutlardaki pompaları kullanılarak tıkanmış lavabolardaki atıkları çıkartabilirsiniz. Basınç yoluyla açılan lavabolar birkaç dakika içinde ilk günkü haline dönebilir.

Tıkanıklığı açmak için pompa giderin ağzına yerleştirilir, ortalama 10 hareket ile pompalama yapılır. Hızlı işlem sayesinde tıkanıklık açılarak gider temizlenir. Herhangi bir kimyasal kullanılmayan yöntem hem ekonomik hem de kolaydır. Mutfak lavabosu ya da banyo lavabosu için kullanılabilen yöntem, küvet ve duş giderleri için de denebilir.

Pimaş açma için kullanılan gider açıcı kimyasalların çok sık kullanılması gider tesisatınızda çok daha ciddi sorunlara sebep olacaktır. Gider boruları kimyasalın etkisi ile erimekte ve su sızdırmaktadır. Pimaş borularda oluşan sızıntılar alt kat komşularında su kaçaklarına sebep olup su kaçağını bulmak için cihazlı tesisatçılardan destek almak gerekecektir.

Her markette kolaylıkla bulunan doğal ürünler olan karbonat, sirke ve tuz ile tıkanmış lavabo kolaylıkla açılır. Bir su bardağı karbonat ve bir bardak sirke karıştırılarak gider alanına dökülür. Ardından eldiven takılmış bir elinizle ya da tıpa ile gider kapatıp 30 dakika kadar bekleyebilirsiniz.

Tıpa çıkarıldıktan sonra yaklaşık bir litre kadar kaynar su dökülerek boru açılır. İşlem 1 su bardağı karbonat ve yarım su bardağı ince tuz ile beraber de yapılabilir.

Lavabo tıkanıklığı açma için tuz karışımının kullanılması durumunda bekleme süresi birkaç saate çıkar. Ardından iki bardak kaynar su dökülerek tıkanıklık açılır. Kaynar suyun ardından soğuk su dökülerek giderin açıldığı kontrol edilmeli, yeterli açılma gerçekleşmemişse pompa işlemi yapılmalıdır.

Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkanmış lavabo açılırken hazır lavabo açıcı kimyasal karışımlar da kullanılabilir. Lavabo aç adıyla satılan tozlar, lavabo açıcı tabletler kullanılarak lavabo açılabilir. Tabletler ezilerek toz haline getirilir, karışım toz durumundaysa direkt kuru olan gidere dökülür. Ardından soluma yolundan uzak tutularak kaynar su lavaboya bir anda boşaltılır.

Giderde hafif köpürme ve buhar görülmesi normaldir. Su iyice borudan aktıktan sonra soğuk su açılarak gider iyice temizlenir. Kimyasal karışımlar kullanarak da tıkanmış lavabo açılışı yapılır. Kimyasal yöntemlerin bile çözüm getirmediği durumlarda spiral tel veya elbise askısı kullanılarak gideri tıkayan atıklar çıkarılabilir.

Kırmadan tıkanıklık açma firmaları? Eğer bu yöntemde soruna çare olmazsa uzman bir tesisatçı çağırarak kırmadan tıkanıklık açma robotu ile lavabo tıkanıklığı açma hizmeti alabilirsiniz.

Kostik ürünlerin sürekli kullanımı tesisatınıza zarar verir. Birkaç defa kullanıldıktan sonra genellikle etkili olmazlar. Tıkanıklığı açamadığınızda tahliye borusunda kalan kimyasallar donmuş alçı gibi sertleşirler.

Lavabo ve tuvalet tıkanıklıklarını lavabo açıcı yerine firmamızı arayarak tıkanıklık açma robotu ile açma hizmeti alabilirsiniz. Robotla tıkanıklık açma hizmeti ile tüm pimaş ve gider tıkanıklığını açıyoruz ve isterseniz pimaş içini kamera ile görüntülenir.

Farklı türde lavabo açıcıları kullanırsanız tüm kimyasallar tepkimeye girebilir. Bu tepkime sonucunda tıkalı borulardaki pis su ısınır ve gider borusu zarar görür.

Eğer eviniz çok eskiyse tesisatınızda ince kalitesiz pvc (pimaş) borular kullanılmıştır. Bu borular biriken kimyasal bileşikler nedeniyle kağıt gibi kırılabilirler. Lavabo açıcıların işe yaradığını zannederken aslında borular yırtıldığı için su betonun içine çekilmiş olabilir. Sonuçta hem tıkanıklık açılmaz hem de alt kattaki dairenin tavanında su sızıntıları oluşur.

Lavabo Açmada 5 Doğal Yöntem?

Lavabo gideri açma birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Kimyasal ürünlerle bu işlem yapılabilir. Fakat evinde kimyasal ürünleri kullanmak istemeyenler de olacaktır elbette. Doğal yöntemlerle lavabo açmak için araştırmalar yapanlar, en kolay önerilerle mutfak temizliğine başlayacak.

Lavabo açma yöntemleri? Kimyasal ürünler, hava ile temas ettiğinde solunuma zarar verecek maddeleri açığa çıkarır. Bu nedenle ev temizliğinde doğal yöntemler popüler olmaktadır.

 1. Lavabo giderinde bulunan kalıntıları temizleyin.
 2. Tel yardımıyla içeride bulunana cisimleri temizleyin.
 3. Lavabo giderinden sıcak su akıtın.
 4. Karbonat ve sirkeli su karışımı hazırlayın.
 5. Tuz ve sirke karışımı ile lavaboyu temizleyin.

Zaman zaman mutfakta ya da banyoda kötü kokular duyarsınız. Bu kötü kokular genellikle tıkanmış lavabodan gelmektedir. Düzenli şekilde lavaboyu temizlerseniz, kötü kokuları da yok etmiş olursunuz.

Eğer daha önce hiç lavabo açma işlemi uygulamadıysanız ve lavabonun tıkandığından şüpheleniyorsanız; sizlere lavabo tıkanıklığı açma konusunda yazımızı sonuna kadar okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sonuç olarak bu pratik tıkanıklık açma yöntemleri işe yaramaz ise profesyonel bir tesisatçıdan yardım almanız gerekecektir. Bu konuda firmamız İstanbul’da tüm ilçelere 7/24 kırmadan lavabo açma hizmeti vermektedir.

Lavabo Açıcıların Zararları Nelerdir?

Lavabo açıcılar sıcak suyla tepkimeye girdiklerinde sağlığı olumsuz etkileyebilirler. Bu nedenle kullanımları sırasında bazı güvenlik önlemlerinin alınması gereklidir. Bu kimyasalları kullanırken şu hususlara dikkat etmeniz önerilir;

 • Eldiven, maske ya da gözlük kullanın.
 • Ortamı mutlaka havalandırın ve kimyasalın cildinize temas etmesini engelleyin.
 • Çıkan buharı asla solumayın. Eğer lavabo açıcı cilde temas ederse bol suyla yıkamayı ihmal etmeyin.
 • Suyla karışan kimyasalın size zarar vermemesi için suyu yavaş bir şekilde dökün.

Lavabo açıcıların zararları nelerdir? Bu kimyasal ürünler giderlerde oluşan tıkanıkları açmak için kullanılırlar. Ancak çok fazla kullanıldıklarında borulara zarar verebilirler. Her tıkanıklıkta bu ürünleri kullanırsanız zamanla lavabo boruları aşınacak, contalar zarar görecek ve çatlamalar meydana gelecektir. Bunun sonucu olarak su sızıntıları ve su kaçakları oluşacaktır.

Su tesisatında kırmadan 100% noktasal olarak su kaçağı tespiti hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz veya 7/24 fiyat teklifi almak için arayabilirsiniz.

Kostik ürünleri güvenlik önlemlerini almadan kullanırsanız cildinize (insan dokusuna) ciddi zararlar verebilirsiniz. Asit içeren kostik ürünler doğal yaşama da zarar verir.

Kostik ürünlerin sürekli kullanımı tesisatınıza zarar verir. Birkaç defa kullanıldıktan sonra genellikle etkili olmazlar. Tıkanıklığı açamadığınızda tahliye borusunda kalan kimyasallar donmuş alçı gibi sertleşirler.

Lavabo ve tuvalet tıkanıklıklarını lavabo açıcı yerine firmamızı arayarak tıkanıklık açma robotu ile açma hizmeti alabilirsiniz. Robotla tıkanıklık açma hizmeti ile tüm pimaş ve gider tıkanıklığını açıyoruz ve isterseniz pimaş içini kamera ile görüntülenir.

Farklı türde lavabo açıcıları kullanırsanız tüm kimyasallar tepkimeye girebilir. Bu tepkime sonucunda tıkalı borulardaki pis su ısınır ve gider borusu zarar görür.

Eğer eviniz çok eskiyse tesisatınızda ince kalitesiz pvc (pimaş) borular kullanılmıştır. Bu borular biriken kimyasal bileşikler nedeniyle kağıt gibi kırılabilirler. Lavabo açıcıların işe yaradığını zannederken aslında borular yırtıldığı için su betonun içine çekilmiş olabilir. Sonuçta hem tıkanıklık açılmaz hem de alt kattaki dairenin tavanında su sızıntıları oluşur

bağcılar tıkanıklık açma banyo gider banyo gideri açma en iyi lavabo açıcı evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik gider açıcı gider açma gider açma teli gider tıkanıklığı açma kadıköy tıkanıklık açma kanal açma kanalizasyon açma kanalizasyon temizleme klozet açıcı klozet açma klozet gider borusu klozet tıkanıklığı klozet tıkanıklığı açma klozet tıkanıklığı nasıl açılır klozet tıkanırsa klozet tıkanması lavabo açıcı lavabo açıcı asit lavabo açıcı tel lavabo açma lavabo açma sustası lavabo açma teli lavabo gideri açma lavabo tıkalı lavabo tıkanıklığı lavabo tıkanıklığı açma lavabo tıkanıklığı nasıl açılır logar açma mutfak gider borusu mutfak gideri açma mutfak lavabo gideri mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor mutfak tıkanıklığı açma normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır pendik lavabo gideri açma pendik tıkanıklık açma pimaş açma pimaş açma fiyatları robotla pimaş açma robotla tıkanıklık açma robotlu pimaş açma sıvı lavabo açıcı tıkalı boru açma tıkalı gider açma tıkalı klozet nasıl açılır tıkalı lavabo açma tıkalı lavabo nasıl açılır tıkalı pimaş açma tıkalı tuvalet açma tıkalı tuvalet nasıl açılır tıkanan klozet nasıl açılır tıkanan lavabo nasıl açılır tıkanan tuvalet nasıl açılır tıkanık açma tıkanıklık açma tıkanıklık tespiti tıkanmış lavabo nasıl açılır tuvalet açıcı tuvalet açma tuvalet gideri açma tuvalet tıkanık açma tuvalet tıkanıklığı tuvalet tıkanıklığı açma tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır
Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button