Lavabo Açıcı Kimyasallar Nasıl Kullanılır?

Lavabo açıcı, tıkalı lavabo giderlerini açmakta kullanılan kimyasal ve tehlikeli bir malzemedir. Lavabo, banyo, evye ve tuvaletlerin tahliye borularında çeşitli pislikler, yağlar, saç ve tortuların birikmesiyle oluşmuş tıkanıklıkları kimyasal eritme yoluyla açar.

7/24 Acil Su Tesisatçı

 1. Anasayfa
 2. Blog
 3. Tıkanıklık Açma
 4. Lavabo Açma
 5. Lavabo Açıcı Kimyasallar Nasıl...

Toz, sıvı, kapsül ve asit-baz olmak üzere farklı türde lavabo açıcılar vardır. Toz ve kapsül lavabo açıcıların içindeki kimyasallar aynıdır. Bu ürünlerin etken maddesinde kostik bulunur. Suda çözünürler, kaygan ve yumuşak bir etki bırakarak tıkanıklıkları açarlar.

Lavabo açıcı kimyasallar nerelerde kullanılır? Sıvı ya da jel lavabo açıcılar daha çok gıda atıkları nedeniyle oluşan tıkanıkları açmak için kullanılırlar. Kimyasal bileşenlerinde yağ çözücü bulunur. Asit – baz lavabo açıcılar ise kostik şeklindedir. Kostikteki baz suyla tepkimeye girdiğinde ısınarak tıkanıklığın açılmasını sağlar.

Lavabo Açıcı Zararları Nelerdir?

Lavabo açıcılar sıcak suyla tepkimeye girdiklerinde sağlığı olumsuz etkileyebilirler. Bu nedenle kullanımları sırasında bazı güvenlik önlemlerinin alınması gereklidir. Bu kimyasalları kullanırken şu hususlara dikkat etmeniz önerilir;

 • Eldiven, maske ya da gözlük kullanın.
 • Ortamı mutlaka havalandırın ve kimyasalın cildinize temas etmesini engelleyin.
 • Çıkan buharı asla solumayın. Eğer lavabo açıcı cilde temas ederse bol suyla yıkamayı ihmal etmeyin.
 • Suyla karışan kimyasalın size zarar vermemesi için suyu yavaş bir şekilde dökün.

Tıkanıklık açıcı kimyasalların zararları nelerdir? Bu kimyasal ürünler giderlerde oluşan tıkanıkları açmak için kullanılırlar. Ancak çok fazla kullanıldıklarında borulara zarar verebilirler. Her tıkanıklıkta bu ürünleri kullanırsanız zamanla lavabo boruları aşınacak, contalar zarar görecek ve çatlamalar meydana gelecektir. Bunun sonucu olarak su sızıntıları ve su kaçakları oluşacaktır.

Su tesisatında kırmadan 100% noktasal olarak su kaçağı tespiti hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz veya 7/24 fiyat teklifi almak için arayabilirsiniz.

Kostik ürünleri güvenlik önlemlerini almadan kullanırsanız cildinize (insan dokusuna) ciddi zararlar verebilirsiniz. Asit içeren kostik ürünler doğal yaşama da zarar verir.

Kostik ürünlerin sürekli kullanımı tesisatınıza zarar verir. Birkaç defa kullanıldıktan sonra genellikle etkili olmazlar. Tıkanıklığı açamadığınızda tahliye borusunda kalan kimyasallar donmuş alçı gibi sertleşirler.

Lavabo ve tuvalet tıkanıklıklarını lavabo açıcı yerine firmamızı arayarak tıkanıklık açma robotu ile açma hizmeti alabilirsiniz. Robotla tıkanıklık açma hizmeti ile tüm pimaş ve gider tıkanıklığını açıyoruz ve isterseniz pimaş içini kamera ile görüntülenir.

Farklı türde lavabo açıcıları kullanırsanız tüm kimyasallar tepkimeye girebilir. Bu tepkime sonucunda tıkalı borulardaki pis su ısınır ve gider borusu zarar görür.

Eğer eviniz çok eskiyse tesisatınızda ince kalitesiz pvc (pimaş) borular kullanılmıştır. Bu borular biriken kimyasal bileşikler nedeniyle kağıt gibi kırılabilirler. Lavabo açıcıların işe yaradığını zannederken aslında borular yırtıldığı için su betonun içine çekilmiş olabilir. Sonuçta hem tıkanıklık açılmaz hem de alt kattaki dairenin tavanında su sızıntıları oluşur.

Gider Açıcılar Nasıl Kullanılır?

Lavabo açıcı fiyatları marketlerde oldukça uygundur. Satılan kostik ürünler, hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanılabilir. Ancak oldukça dikkatli bir şekilde kullanılmaları önerilir. Asit bazlı ürünler oldukları için doğru kullanılmadıkları takdirde zararlı olabilirler.

Gider açıcı kimyasallar nasıl kullanılır? Gider açıcılar lavabolardaki basit tıkanıklıkları açmak için kullanılan kimyasallardır. Bu kimyasal maddeler suda kolay çözünürler, yumuşak ve kaygan bir çözelti oluşturarak tıkanıklığa neden olan maddelerin parçalanarak suyun içinden akmasını sağlarlar.

Kostik olarak adlandırılan lavabo açıcılar oldukça güçlü dezenfektandırlar.

Farklı türdeki lavabo açıcıların kullanım şekilleri de farklıdır.

Toz lavabo açıcılar kullanılırken eldivenlerin ince olmamasına dikkat edin. Ortamın havalanması için pencereleri açın. Tıkanan lavabo giderini kapatacak kadar toz dökün.

Üzerine yavaş bir şekilde sıcak su dökün. Köpürmeye başlayacağı için ortamdan uzaklaşın. Bir süre bekleyin ve bol su dökün.

Sıvı lavabo açıcıları kullanırken kimyasalı evyeye boşaltın. Yoğun kıvamlı jelin dibe çökmesini bekleyin ve bol su dökerek tıkanıklığı temizleyin.

Kostik lavabo açıcılar kullanılırken kostiği biraz suyla seyreltin. Suyla reaksiyona giren kimyasal ısınır ve buharlar çıkmaya başlar. Bu buharı solumamaya ve cildinizle temas ettirmemeye dikkat edin. Hazırladığınız karışımı lavabonun içine boşaltın.

Lavabo açıcı olarak aldığınız kimyasalları kullanırken alınması gereken önlemleri mutlaka okuyun. Lavabo açıcı ürünler tamamen kimyasal ürünler olduğu için vücut ile teması oldukça zararlıdır, deriyle temas halinde derinizi yakabilir. Bu nedenle bu tür kimyasal ürünler kullanılırken kimyasal koruyucu eldivenler ve açığa çıkabilecek gazlara karşı temkinli olmakta fayda var. Lavabo açıcı ürünü kullanacağınız alanlarda pencereleri açıp havalandırınız.

Lavabo Açıcı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Gider tıkanıklıkları nasıl açılır? Banyo ve mutfak giderlerinde oluşan tıkanıklıkları her zaman kimyasal ürünler ile açmanız mümkün olmayabilir. Tıkanıklığın açılmadığı durumlarda üst üste lavabo açıcı asit kullanımı gider borularına zarar verir. Bu nedenle açılamayan tıkanıklık için 7/24 bizi arayın.

Firmamız robot cihazlar ile kırmadan tıkalı olan bölgeyi açar ve kamera ile gider borusunu görüntülenir. İstanbul’un tüm bölgesine 7/24 servisimiz bulunur. Lavabonuz suyla dolmuşsa öncelikle bir kap yardımıyla fazla suyu boşaltın. Eğer suyu boşaltmazsanız, lavabo açıcı suyla karıştığında etrafa yayılabilir, bu da size zarar verebilir.

Lavabo tıkanıklıklarında lavabo açıcı kimyasalların kullanılması çözüm olsa da çok sık kullanılan lavabo açıcılar zamana tesisata zarar verir binanızda su kaçaklarına sebep olur. Su kaçakları hiç belirti vermeden alt kat komşularımızda da ciddi masraflara yol açabilir. Su sızıntılarının yerini kırmadan tespit etmek için cihazla su kaçağı tespiti yapılır. Su kaçağı tespiti ve tamiri hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Lavabo açısını kullanırken aşağıdaki kurallara dikkat ediniz.

 • Alüminyum ve çinko üzerinde kullanmayınız.
 • Kullanım talimatlarını mutlaka okuyunuz.
 • Çimento veya metal objelerin sebep olduğu tıkanıklıkları açmak için kullanmayınız.
 • Başka bir ürün veya madde ile karıştırmayınız.
 • Gıda maddelerinden uzak tutun.
 • Altın kapaklı atık tesisatı üzerinde kullanmayın.

Sonuç olarak lavabo açıcıları sık kullanımı oldukça tehlikelidir. Bu ürünleri satın almadan önce tıkanıklığı farklı yöntemlerle açmayı deneyin. Eğer tıkanma ciddi boyutta ise mutlaka kırmadan tıkanıklık açma hizmeti veren en yakın tesisatçı dan yardım isteyin.

Kırmadan Lavabo Açma Nasıl Yapılır?

Lavabo tıkandığında atık su gider borusu içinden akamaz ve geldiği yöne doğru geri taşar. Bu da hem kötü kokulara hem de su basmalarına neden olur. Lavabo tıkanıklıkları, genelde çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesinin gider borularının bağlı olduğu çatalın son bağlantı noktalarındaki kapalı dirseklerde ortaya çıkar.

Geçici lavabo tıkanıklıklarında lavabo açıcı gibi kimyasal ürünler, pompa ya da tel gibi aletler çözüm olabilir. Ancak su tesisat borusunun içinde oluşan kalıplaşmış tortular için bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramaz. Ayrıca lavabo açıcılar çok sık kullanıldıklarında borulardaki cıvataların ve borudaki ek yerlerinin aşınmasına ve su kaçaklarına yol açabilirler.

Kırmadan lavabo tıkanıklığı nasıl açılır? Bu nedenle kesin çözüm için kameralı cihazların kullanılması, tıkanıklık açma için robot kullanılması yada tam sonuç için yüksek basınçlı makineler ile yıkama yapılması gerekmektedir. Genel olarak verdiğimiz tıkanıklık açma hizmetlerimiz şöyledir.

 • Tuvalet tıkanıklığı açma
 • Lavabo tıkanıklığı açma
 • Klozet tıkanıklığı açma
 • Mutfak gideri tıkanıklığı açma
 • Kanalizasyon tıkanıklığı açma
 • Banyo gider açma

Tıkalı lavaboyu açmak için 100% çözüm nedir? Kameralı robot makineler; lavabonun giderini, duvarlarını ya da seramiklerini kırmadan tıkanıklığı görüntülemeye ve açmaya yararlar. İstanbul’un tüm ilçelerine servis hizmeti veren en yakın tesisatçı konumundaki firmamız tıkanan lavaboları kırma dökme gibi yöntemler kullanmadan kolayca açar.

bağcılar tıkanıklık açma banyo gider banyo gideri açma en iyi lavabo açıcı evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik gider açıcı gider açma gider açma teli gider tıkanıklığı açma kadıköy tıkanıklık açma kanal açma kanalizasyon açma kanalizasyon temizleme klozet açıcı klozet açma klozet gider borusu klozet tıkanıklığı klozet tıkanıklığı açma klozet tıkanıklığı nasıl açılır klozet tıkanırsa klozet tıkanması lavabo açıcı lavabo açıcı asit lavabo açıcı tel lavabo açma lavabo açma sustası lavabo açma teli lavabo gideri açma lavabo tıkalı lavabo tıkanıklığı lavabo tıkanıklığı açma lavabo tıkanıklığı nasıl açılır logar açma mutfak gider borusu mutfak gideri açma mutfak lavabo gideri mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor mutfak tıkanıklığı açma normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır pendik lavabo gideri açma pendik tıkanıklık açma pimaş açma pimaş açma fiyatları robotla pimaş açma robotla tıkanıklık açma robotlu pimaş açma sıvı lavabo açıcı tıkalı boru açma tıkalı gider açma tıkalı klozet nasıl açılır tıkalı lavabo açma tıkalı lavabo nasıl açılır tıkalı pimaş açma tıkalı tuvalet açma tıkalı tuvalet nasıl açılır tıkanan klozet nasıl açılır tıkanan lavabo nasıl açılır tıkanan tuvalet nasıl açılır tıkanık açma tıkanıklık açma tıkanıklık tespiti tıkanmış lavabo nasıl açılır tuvalet açıcı tuvalet açma tuvalet gideri açma tuvalet tıkanık açma tuvalet tıkanıklığı tuvalet tıkanıklığı açma tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır
Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button